Doskonalenie mechanizmów konsultacji

plik pdf - rozmiar: 1 MB
1062151
plik pdf - 1 MB

Niniejszy raport stanowi podsumowanie badania pt. "Diagnoza problemu przemocy w Gminie Libiąż" przeprowadzonego przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych w ramach projektu "Doskonalenie mechanizmów konsultacji społecznych w Gminie Libiąż" realizowanego w partnerstwie z Gminą Libiąż i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Libiążu. Badanie zostało przeprowadzone w okresie od lipca do września 2013r., a jego wyniki mają stanowić punkt wyjścia do tworzenia „Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Osób Doznających Przemocy w Gminie Libiąż na lata 2014-2016


Rozpoczął się ostatni etap konsultacji społecznych "Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów w Gminie Libiąż na lata 2014-2020".

Strategia jest dokumentem, który stanowi podstawę do realizacji kierunków interwencji społecznych, które mają przyczynić się do poprawy warunków życia mieszkańców. Dotyczy to w szczególności tych mieszkańców, którzy są zagrożeni marginalizacją i wykluczeniem społecznym, aby w konsekwencji doprowadzić do ich integracji ze społecznością lokalną.


W dniu 10 stycznia br. zostaną rozpoczęte konsultacje internetowe, udostępniamy strategie, streszczenie dokumentu, formularz uwag.

 

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem i sformułowania uwag.

Uwagi można wnosić do dnia 31.01.2014 roku za pomocą:

  • poczty elektronicznej na adres Klubu Integracji Społecznej: kis.ops@libiaz.pl - z żądaniem potwierdzenia dostarczenia uwag,
  • poczty tradycyjnej na adres Klubu Integracji Społecznej (decyduje data wpływu do 31.01.201r.)
    Adres: 32-590 Libiąż ul. 9 Maja 2 ,
  • osobiście do Klubu Integracji Społecznej
    Adres: 32-590 Libiąż ul. 9 Maja 2 (Budynek Miejskiego Centrum Medycznego w Libiążu pok. 15 poziom -1).

 

W celu ułatwienia odniesienia się do całości lub części dokumentu zamieszczamy także

plik docx - rozmiar: 221.8 KB
227118
plik docx - 221.8 KB
plik pdf - rozmiar: 404.4 KB
414142
plik pdf - 404.4 KB

Sprawozdanie z koslutacji społecznych do projektu "Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Libiąż na lata 2014 - 2020" oraz "Programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony ofiar przemocy w Gminie Libiąż na lata 2014 - 2016"

plik pdf - rozmiar: 489.2 KB
500924
plik pdf - 489.2 KB

Wykaz rozpatrzonych uwag do projektu "Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Libiąż na lata 2014 - 2020" oraz "Programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony ofiar przemocy w Gminie Libiąż na lata 2014 - 2016"


Diagnoza problemów społecznych w Gminie Libiąż
Raport z badań

Niniejszy raport powstał w oparciu o materiał zgromadzony podczas badań zaprojektowanych i przeprowadzonych przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych, ze wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu, w ramach projektu "Doskonalenie mechanizmów konsultacji społecznych w Gminie Libiąż". Badania służyły diagnozie problemów społecznych w Gminie Libiąż i były prowadzone w okresie od lipca do września 2013 r.

Kluczowym odbiorcą wyników badań jest Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gmina Libiąż, które w bieżącym roku przystępują do tworzenia "Strategii integracji i rozwiązywania problemów społecznych". Mamy równocześnie dużą nadzieję, iż wyniki okażą się użyteczne nie tylko dla ww. podmiotów, ale też dla szerszego grona: inicjatorów działalności społecznej, organizacji pozarządowych oraz innych instytucji podejmujących działania na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów społecznych.

plik pdf - rozmiar: 2.9 MB
3013064
plik pdf - 2.9 MB

TARGOWISKO PEŁNE POMYSŁÓW – czyli o tym, jak mieszkańcy Gminy Libiąż włączyli się w konsultacje społeczne

Chłodne sobotnie przedpołudnie 16 listopada br., wielu mieszkańców gminy Libiąż postanowiło spędzić na miejskim targowisku. Co skłoniło ich do pojawienia się przy ul. Rouvroy? Tego dnia na targowisku odbywało się niecodzienne wydarzenie. Każdy, kto pojawił się na targu, mógł nie tylko zrobić zakupy, ale także uczestniczyć w Pikniku Konsultacyjnym „I love Gmina Libiąż. Targowisko Pomysłów.” Piknik zorganizowany został w ramach projektu „Doskonalenie mechanizmów konsultacji społecznych w Gminie Libiąż”, przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa, Urząd Miasta Libiąża i Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Konkursy, występy, warsztaty artystyczne

Na mieszkańców gminy czekał szereg atrakcji. Na udostępnionej przez Libiąskie Centrum Kultury scenie przeprowadzono 2 konkursy z atrakcyjnymi nagrodami: pierwszy z zakresu wiedzy o Gminie, skierowany do dorosłych mieszkańców i drugi dotyczący wiedzy obywatelskiej adresowany do młodzieży. Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano zabawy z animatorem. Dzieci, które przyszły na targowisko z rodzicami mogły też zobaczyć pokaz sztuk walki z wykonaniu swoich młodych kolegów i koleżanek z Chrzanowskiego Klubu Karate. Całość atrakcji dopełniał występ zespołu BAO, który w kilku wejściach rozgrzewał uczestników energetyczną i miłą dla ucha muzyką. Dodatkowo, dla mieszkańców przygotowano STREFĘ OBYWATELSKIĄ – przestrzeń, w której lokalne organizacje pozarządowe - Fundacja im. Brata Alberta, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” oraz działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej Punkt Aktywności Obywatelskiej prezentowały swoje działania i ofertę. Można było zakupić kartki i ozdoby świąteczne na kiermaszu świątecznym, a także wypróbować swoje zdolności artystyczne własnoręcznie malując figurki, tworząc kartki czy ozdoby.

Strefa konsultacji społecznych

Liczne atrakcje miały zachęcić mieszkańców nie tylko do wyjścia z domu, ale przede wszystkim służyły wzbudzeniu zainteresowania konsultacjami społecznymi. Organizatorzy Pikniku chcieli zapoznać mieszkańców z projektowanymi w gminie na kolejne lata kierunkami działań w zakresie rozwiązywania problemów społecznych oraz bezpieczeństwa w rodzinie. Przez cały czas trwania Pikniku mieszkańców zapraszano do STREFY KONSULTACJI SPOŁECZNYCH, gdzie w miłej atmosferze rozmawiano z mieszkańcami o sprawach dotyczących przyszłości rodzin, osób starszych oraz o aktywności społecznej mieszkańców. Każdy z uczestników mógł wypowiedzieć się w ważnym dla siebie temacie, wyrazić swoją opinię nt. planowanych rozwiązań, przedstawić swoje uwagi
i zaproponować własne pomysły.

 

Jak zareagowali mieszkańcy?

Mieszkańcy pokazali, że to, co dzieje się w gminie, co dotyczy przyszłości rodzin, osób starszych oraz aktywności społecznej nie jest im obojętne i aktywnie włączyli się w konsultacje.

47 osób wyraziło swoją opinię nt. planowanych w gminie działań służących poprawie sytuacji osób starszych. Największym poparciem cieszyło się organizowanie wyjazdów i wycieczek w ciekawe miejsca, stworzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, organizowanie zajęć edukacyjnych
np. dotyczących zdrowia, zdrowego odżywiania, obsługi komputera, stworzenie dziennego domu opieki dla osób starszych czy organizowanie darmowych porad prawnych. Wśród pomysłów własnych mieszkańców pojawiły się: kursy językowe, zajęcia z samoobrony, miejsce dla chodzących z kijkami, kółko teatralne, zjazd ze schodów przy placu targowym, dom spokojnej starości, podstawowe badania za małą odpłatnością, klub seniora na Moczydle, basen kryty oraz spotkania z młodzieżą.

Około 12 mieszkańców wypowiedziało się na temat propozycji rozwiązań, które powinny zostać wprowadzone, aby ułatwić rodzicom godzenie pracy z opieką nad dziećmi. Najwięcej osób opowiedziało się za poszerzeniem oferty świetlic szkolnych i środowiskowych. Duże poparcie zyskały kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje kobiet powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim/ wychowawczym. Wśród pożądanych rozwiązań wskazywano też: lepszy dostęp do opieki nad dziećmi do lat 3 – utworzenie żłobka, klubów dziecięcych lub wsparcie opiekuna dziennego, więcej miejsc dla dzieci w przedszkolach oraz promowanie elastycznych form zatrudnienia wśród pracodawców (np. praca w domu, ruchomy czas pracy).

40 mieszkańców zaproponowało własne pomysły na działania i wydarzenia dla rodzin, jakie powinny być podejmowane/organizowane w gminie. Wśród najczęstszych propozycji pojawiły się: pikniki rodzinne z tematami przewodnimi np. ekologia, sport, zdrowy styl życia, zadbanie o bezpieczeństwo, zwłaszcza o problem agresywnej młodzieży i chuligaństwa, organizowanie zajęć dla dzieci i młodzieży, udostępnienie mieszkańcom miejsc, w których mogliby się spotykać, inwestycje w infrastrukturę – ścieżki rowerowe czy basen.

70 mieszkańców gminy Libiąż wypełniło krótką ankietę dotyczącą bezpieczeństwa w rodzinie. Zdecydowana większość mieszkańców wyraziła poparcie dla proponowanych przez Gminę priorytetów w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Mieszkańcy wskazywali też, jakie działania powinno się podejmować na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony osób doznających przemocy. Wśród najczęściej wybieranych znalazły się: uczenie dzieci i młodzieży jak można radzić sobie ze złością i agresją oraz rozwiązywać konflikty, informowanie mieszkańców, gdzie można uzyskać pomoc, pomaganie w rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych, udzielanie pomocy prawnej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej dla osób doznających przemocy oraz zagrożonych przemocą. Uczestnicy konsultacji formułowali też własne pomysły: zwiększenie ilości szkoleń i warsztatów nt. przemocy w rodzinie, w społeczności, uwrażliwienie na przemoc osób starszych, włączenie do współpracy organizacji pozarządowych, poszerzenie oferty rozrywek dla młodzieży, rozmawianie z dziećmi, organizowanie spotkań dla rodzin.

79 uczestników Pikniku skorzystało z możliwości wyrażenia opinii w zakresie różnych form aktywności mieszkańców i zasobów sprzyjających aktywności. Mieszkańcy wybierali z zaproponowanego katalogu te aktywności czy zasoby, których ich zdaniem najczęściej brakuje w gminie, a następnie zaznaczali na mapie miejsca, w których poszczególne formy i/lub zasoby są potrzebne. Największe zainteresowanie wzbudzały: siłownia pod gołym niebem, kluby/koła zainteresowań, wspólne sprzątanie okolicy, imprezy osiedlowe/lokalne (np. święto ulicy, święto sąsiada, spotkania sąsiedzkie), akcje samopomocowe (wyprzedaże garażowe, wymiana między sobą, książek, ubrań, sprzętu). Mieszkańcy zgłaszali też swoje pomysły, w większości o charakterze infrastrukturalnym.

Więcej informacji nt. opinii i pomysłów mieszkańców zostanie przedstawionych w sprawozdaniu
z konsultacji społecznych, które już wkrótce pojawi się na stronie internetowej Urzędu Miasta www.libiaz.pl i Ośrodka Pomocy Społecznej www.ops.libiaz.pl.

Co dalej z konsultacjami?

Piknik konsultacyjny pokazał, że mieszkańcy chcą uczestniczyć w konsultacjach społecznych, chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w gminie. Organizatorów utwierdził w przekonaniu, że warto wychodzić do mieszkańców, zasięgać ich opinii, pytać o pomysły. Mieszkańców przekonał, że o sprawach poważnych i trudnych można rozmawiać w przyjazny sposób, z wykorzystaniem aktywnych i atrakcyjnych dla uczestników konsultacji technik.

W grudniu br. odbędą się kolejne spotkania konsultacyjne skierowane do mieszkańców:

  • "Libiąż - gmina przyjazna rodzinie" - 10 grudnia br., godz. 16:30 - 19:00, Miejska Biblioteka Publiczna
  • "Libiąż - gmina przyjazna seniorom i osobom niepełnosprawnym" - 11 grudnia br., godz. 16:00 - 17:30, Salka Parafialna przy Kościele Św. Barbary w Libiążu, ul. Ks. Pieli 11.
  • "Libiąż - gmina aktywnych mieszkańców" - 12 grudnia br. godz. 16:30 - 19:00, Punkt Aktywności Obywatelskiej (w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej)

Tym razem przedstawione zostaną konkretne propozycje działań służących integracji mieszkańców i rozwiązywaniu problemów społecznych w gminie. Zainteresowani mieszkańcy będą mogli w aktywny i atrakcyjny sposób włączyć się w konsultowanie zaprojektowanych rozwiązań.

 

Chęć udziału w spotkaniu trzeba zgłosić najpóźniej na dwa dni przed spotkaniem:

  • pod nr telefonu: 32 627 78 25 w. 36 w godzinach od 7.00 do 15.00;
    szczegółowych informacji udziela Pani Dominika Osadzińska.
  • mailowo pod adres: kis.ops@libiaz.pl
  • osobiście w Klubie Integracji Społecznej, ul. 9 Maja 2, pok. nr 15 (poziom -1) w godzinach od 7.00 do 15.00.

Gmina Libiąż - Targowisko pomysłów

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Gmina Libiąż zapraszają wszystkich mieszańców Gminy na PIKNIK promocyjno – informacyjny realizowany w ramach projektu pn. Doskonalenie mechanizmów konsultacji społecznych w Gminie Libiąż, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


PIKNIK odbędzie się 16 listopada 2013 r. na TARGOWISKU MIEJSKIM - w godzinach od 9 do 12!


Każdy uczestnik PIKNIKU będzie miał szansę wyrazić swoją opinię na temat planowanych działań, które mają służyć rozwiązywaniu problemów społecznych mieszkańców gminy.


Dla uczestników PIKNIKU przewidziano różnorodne atrakcje – konkursy, gry, zabawy, koncerty, nagrody, ciepły posiłek.


Szczegółowe harmonogram PIKNIKU pojawi się wkrótce na naszej stronie oraz na stronie Partnera: www.ops.libiaz.pl;


KONSULTACJE SPOŁECZNE

PRZYJDŹ, ZOBACZ, POWIEDZ, CO JEST DLA CIEBIE WAŻNE!

plik pdf - rozmiar: 3.2 MB
3330300
plik pdf - 3.2 MB

SPOTKANIE DLA PRZEDSTAWICIELI INSTYTUCJI I ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA RZECZ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE


Gmina Libiąż wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie zapraszają do udziału
w badaniu skierowanym do przedstawicieli instytucji i organizacji z terenu Gminy Libiąż, które działają na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Chcemy poznać Państwa opinie na temat problemu przemocy w rodzinie oraz skuteczności działań na rzecz przeciwdziałania przemocy i ochrony ofiar przemocy podejmowanych przez różne instytucje z terenu Gminy Libiąż. Zachęcamy do podzielenia się z nami swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem.

Osoby zainteresowane, zapraszamy na spotkanie, podczas którego przeprowadzony zostanie wywiad grupowy. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o telefoniczne zgłaszanie chęci udziału w spotkaniu, pod nr tel. 32 627 78 25 w. 36, do dnia 26 września br. Szczegółowych informacji udziela Pani Dominika Osadzińska.

Badanie prowadzone jest w związku z tworzeniem Gminnej Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych, w ramach projektu "Doskonalenie mechanizmów konsultacji społecznych w Gminie Libiąż", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uzyskane informacje będą pomocne przy projektowaniu działań na rzecz wzmacniania integracji społecznej i rozwiązywania problemów społecznych w gminie.


Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu rozpoczyna badania dotyczące problemu przemocy w rodzinie w Gminie Libiąż

Gmina Libiąż, Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych realizują badania na temat problemu przemocy w rodzinie w Gminie Libiąż. Jest to element konsultacji społecznych tworzonego obecnie "Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy".

W dniach od 3 do 22 września każdy mieszkaniec ma szansę wypowiedzieć się w sprawie problemu przemocy wypełniając anonimową ankietę dostępną na stronie internetowej:

http://www.ebadania.pl/52ad267a5120b548

O wadze badań mówi Pani Józefa Skalniak, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu: "chcemy poznać opinie i doświadczenia mieszkańców Libiąża związane z przemocą w rodzinie. Problem przemocy w rodzinie może dotknąć każdego człowieka, dlatego warto się w tej sprawie wypowiedzieć. Uzyskane od mieszkańców Gminy informacje pozwolą nam w skuteczniejszy sposób zapobiegać przemocy w rodzinie i chronić osoby szczególnie narażone na przemoc".

Badania realizowane jest w ramach projektu "Doskonalenie mechanizmów konsultacji społecznych w Gminie Libiąż" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


SPOTKANIE DLA PRZEDSTAWICIELI INSTYTUCJI I ORGANIZACJI PRACUJĄCYCH Z OSOBAMI BEZROBOTNYMI

Gmina Libiąż wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie zapraszają do udziału w badaniu skierowanym do przedstawicieli instytucji i organizacji z terenu Gminy Libiąż, które działają na rzecz poprawy sytuacji osób bezrobotnych. Chcemy poznać Państwa opinie na temat problemów i potrzeb osób bezrobotnych oraz skuteczności działań podejmowanych na terenie gminy Libiąż, które służą aktywizacji zawodowej i społecznej oraz poprawie sytuacji życiowej tej grupy. Zachęcamy do podzielenia się z nami swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem.

Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie, podczas którego przeprowadzony zostanie wywiad grupowy.

Spotkanie odbędzie się w dniu 13 sierpnia 2013r., o godz. 12:00 w Klubie Integracji Społecznej, przy ul. 9 Maja 2.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o telefoniczne zgłaszanie chęci udziału w spotkaniu, pod
nr tel. 32 627 78 25 w. 36, do dnia 9 sierpnia br. Szczegółowych informacji udziela Pani Dominika Osadzińska.

Badanie prowadzone jest w związku z tworzeniem Gminnej Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych, w ramach projektu "Doskonalenie mechanizmów konsultacji społecznych w Gminie Libiąż", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uzyskane informacje będą pomocne przy projektowaniu działań na rzecz wzmacniania integracji społecznej i rozwiązywania problemów społecznych w gminie.


SPOTKANIE DLA PRZEDSTAWICIELI INSTYTUCJI I ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA RZECZ WSPIERANIA RODZIN W GMINIE LIBIĄŻ

Gmina Libiąż wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie zapraszają do udziału w badaniu skierowanym do przedstawicieli instytucji i organizacji z terenu Gminy Libiąż, które działają na rzecz wspierania rodzin. Chcemy poznać Państwa opinie na temat problemów i potrzeb rodzin z Gminy Libiąż, oferty skierowanej do rodziców i dzieci oraz działań służących poprawie sytuacji libiąskich rodzin. Zachęcamy do podzielenia się z nami swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem.

Osoby zainteresowane, zapraszamy na spotkanie, podczas którego przeprowadzony zostanie wywiad grupowy.

Spotkanie odbędzie się w dniu 13 sierpnia 2013r., o godz. 14:00 w Klubie Integracji Społecznej, przy ul. 9 Maja 2.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o telefoniczne zgłaszanie chęci udziału w spotkaniu, pod nr tel. 32 627 78 25 w. 36, do dnia 9 sierpnia br. Szczegółowych informacji udziela Pani Dominika Osadzińska.

Badanie prowadzone jest w związku z tworzeniem Gminnej Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych, w ramach projektu „Doskonalenie mechanizmów konsultacji społecznych w Gminie Libiąż”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Uzyskane informacje będą pomocne przy projektowaniu działań na rzecz wzmacniania integracji społecznej i rozwiązywania problemów społecznych w gminie.


 

Gmina Libiąż wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie zapraszają do udziału w badaniu skierowanym do mieszkańców Gminy Libiąż.

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych w partnerstwie z Gminą Libiąż - 1 lipca 2013 roku - rozpoczęła realizację projektu pn. Doskonalenie mechanizmów konsultacji społecznych w Gminie Libiąż, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu V. Dobre rządzenie; Działania 5.4 Rozwój potencjału trzeciego sektora; Poddziałania 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Projekt skierowany jest do przedstawicieli samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Libiąż [badania, szkolenia, doradztwo, grupy robocze] oraz do mieszkańców gminy [badania, spotkania konsultacyjne, piknik informacyjno-promocyjny].

 

Celem głównym projektu jest wzmocnienie uspołecznienia procesu konsultacji społecznych dwóch dokumentów tworzonych w gminie Libiąż do końca marca 2014 roku:

  • Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych
  • Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

 

DZIAŁANIA

 

  1. Szkolenia i doradztwo
    • szkolenia w zakresie konsultacji społecznych: technik i narzędzi; podstaw prawnych prowadzenia konsultacji; organizacji spotkań; ewaluacji; perspektywy płci w planowaniu konsultacji [uwzględnianie różnych potrzeb i oczekiwań obu płci]
    • doradztwo z zakresu: planowania konsultacji społecznych; wykorzystania metod i technik konsultacji społecznych

  2. Badania potrzeb i oczekiwań wzmacniające jakość tworzonych dokumentów
    • Badanie problemów i potrzeb wzmacniające jakość Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Libiąż składają się z następujących etapów:
      1. analiza danych zastanych
      2. wywiady telefoniczne CATI na próbie ok. 350 dorosłych mieszkańców gminy Libiąż
      3. badania jakościowe [focus group] z przedstawicielami mieszkańców gminy - adresatami Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych
      4. wywiady pogłębione z osobami niepełnosprawnymi lub przewlekle chorymi lub ich opiekunami
      5. zogniskowane wywiady grupowe [mini-focusy] z przedstawicielami kluczowych instytucji, organizacji pozarządowych - zaangażowanych w rozwiązywanie problemów społecznych na terenie gminy Libiąż

    • Badanie problemów i potrzeb podnoszące jakość Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie składają się z następujących etapów:
      1. badania ankietowe wśród ok. 150 mieszkańców gminy Libiąż - badania opinii mieszkańców, problemów i potrzeb w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie
      2. badania jakościowe [focus group] z przedstawicielami kluczowych instytucji, organizacji pozarządowych - odpowiedzialnych za przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

  3. Proces konsultacji
    •  proces konsultacji zaplanowany został w następujący sposób:
      1. grupa robocza ds. konsultacji Strategii Integracji i Rozwiazywania Problemów Społecznych - analiza wyników badań; konsultacje założeń, obszarów działania; kierunków rozwoju i celów strategii
      2. grupa robocza ds. konsultacji Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - analiza wyników badań; konsultacje założeń; obszarów działania; celów programu
      3. spotkania konsultacyjne skierowane do mieszkańców – konsultowanie strategii, zaplanowanych rozwiązań, kierunków rozwoju, działań i priorytetów
      4. konsultacje założeń Strategii oraz Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie podczas pikniku promocyjno-informacyjnego
      5. konsultacje zdalne [mailowe za pośrednictwem udostępnionego formularza] założeń do Strategii oraz założeń do Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

 

 

Szczegółowe informacje odnośnie projektu - harmonogram, regulamin rekrutacji - udostępnione zostaną wkrótce na stronie internetowej Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Gminy Libiąż.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w poszczególnych działaniach.

 

Osoby chętne do wzięcia udziału w projekcie proszone są o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie "Doskonalenie mechanizmów konsultacji społecznych w Gminie Libiąż", pobranie i wypełnienie: formularza zgłoszeniowego, deklaracji przystąpienia do projektu, oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

plik pdf - rozmiar: 565.9 KB
579503
plik pdf - 565.9 KB
plik pdf - rozmiar: 414.6 KB
424507

CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego