2 edycje projektu za nami - 40 Uczestników i Uczestniczek skorzystało dotychczas z możliwości aktywizacji społecznej i zawodowej ze środków unijnych.
Od stycznia 2018 roku kontynuowana jest realizacja projektu „Aktywność społeczno-zawodowa w Gminie Libiąż” (Poddziałanie 9.1.1 RPO WM na lata 2014-2020).
Z uwagi na powstałe, w trakcie trwania projektu oszczędności, przedłużono jego realizację o 6 miesięcy. Umożliwi to wsparcie dodatkowych 6 osób. Uczestniczki i Uczestnicy Projektu zostali już objęci Indywidualną Diagnozą Potrzeb, na podstawie której określono ścieżkę wsparcia. Wszyscy skorzystali ze wsparcia w postaci pracy socjalnej oraz warsztatów w Klubie Integracji Społecznej rozwijające kompetencje psychospołeczne i kompetencję przyszłego pracownika. W kolejnych miesiącach Uczestnicy projektu zostaną skierowani na staże zawodowe, które zwiększą szanse tych osób na znalezienie i podjęcie stałej pracy.
W I półroczu 2017 roku kontynuowano realizację projektu „Aktywność społeczno-zawodowa w Gminie Libiąż” (Poddziałanie 9.1.1 RPO WM na lata 2014-2020).
Każdy z Uczestników projektu został objęty Indywidualną Diagnozą Potrzeb, na podstawie której określono ścieżkę wsparcia dla każdego UP. Działania prowadzone dla 20 Uczestników projektu to warsztaty w Klubie Integracji Społecznej (psychospołeczne, aktywnego poszukiwania pracy, I pomoc przedmedyczna, zajęcia z dietetykiem, pedagogiem itp.). Dodatkowo UP mieli możliwość skorzystania z poradnictwa indywidualnego z psychologiem, pedagogiem, doradcą zawodowym. W II półroczu zorganizowane zostaną szkolenia zawodowe oraz staże.
W lipcu zorganizowane zostaną szkolenia zawodowe: pomoc kuchenna, opiekunka osób starszych, komputerowa obsługa hurtowni, pracownik dozoru. W kolejnych miesiącach Uczestnicy projektu zostaną skierowani na staże zawodowe.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Libiążu otrzymał z urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego dofinansowanie na realizację projektu "Aktywność społeczno - zawodowa w Gminie Libiąż". Projekt skierowany jest do niepracujących mieszkańców Gminy Libiąż, korzystających
z pomocy tut. OPS.
Każdy uczestnik zostanie objęty indywidualnym wsparciem mającym na celu poprawę sytuacji społecznej i zawodowej, w tym przede wszystkim podjęcie pracy. W ramach projektu przewidujemy m.in.:
oraz inne ukierunkowane na potrzeby uczestnika.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Libiążu III piętro pok. 404, w terminie do 15.03.2016 r.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Poddziałanie 9.1.1 Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego
Projekt "Aktywizacja społeczno-zawodowa w Gminie Libiąż" skierowany jest do 40 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, korzystających z pomocy społecznej tut. OPS. Projekt realizowany będzie w okresie 01.02.2016-31.12.2017r.
Wartość projektu: 588.452,39zł, z czego 500.184,39zł stanowi dofinansowanie unijne a 88.268,00zł wkład własny OPS.
W ramach projektu każdy z uczestników zostanie objęty kompleksowym wsparciem min. 3 usług aktywnej integracji tj. praca socjalna oraz inne wynikające z Indywidualnej Diagnozy Potrzeb. Dla każdego Uczestnika Projektu zostanie opracowana Indywidualna Diagnoza Potrzeb,
w której zidentyfikowane zostaną jego potrzeby i możliwości w zakresie rozwoju zawodowego
i społecznego. Planujemy organizację warsztatów w Klubie Integracji Społecznej (m.in. psychologiczne, z doradcą zawodowym, dietetykiem), poradnictwo indywidualne ze specjalistami, szkolenia zawodowe oraz staże zawodowe (5 miesięcy).
Nowym elementem, dotychczas nie wymaganym przez instytucje pośredniczące, jest zapewnienie efektywności zatrudnieniowej po projekcie na poziomie 22%. W ciągu 3 miesięcy od zakończenia udziału w projekcie co najmniej 9 osób musi podjąć pracę w jednej z niżej wymienionych form: umowa o pracę na co najmniej 3 mce – nie mniej niż ½ etatu, podjęcie własnej działalności gospodarczej, zatrudnienie na umowę zlecenie/ dzieło na co najmniej 3 mce , przy czym wartość umowy nie może być niższa niż 3 krotne najniższe wynagrodzenie. Oznacza to zwiększenie, w znacznym stopniu, aktywności działań OPS w obszarze współpracy z pracodawcami na lokalnym rynku pracy.
1 osoba pracownik gospodarczy
1 osoba pracownik administracyjny
4 osoby młodszy opiekun w OPS
1 osoba sprzedawca
3 osoby pomoc kuchenna
1 osoba operator wózka widłowego
2 osoby dozorca mienia
1 osoba młodszy magazynier
Operator wózków widłowych oraz suwnic - 2 osoby
Opiekunka dzieci i osób starszych z masażem - 5 osób
Pomoc kuchenna - 3 osoby
Pracownik dozoru - 2 osoby
Obsługa kasy fiskalnej z rozliczeniem sprzedaży - 1 osoba
Obsługa magazyniera z obsługą terminali - 1 osoba